Czym są gwarancje finansowe Cash on the Table™?

Struktura hybrydowa Cash on the Table™ to zbiór wyselekcjonowanych i unikalnych rozwiązań finansowych rynku kapitałowego, sektora bankowego, inwestycyjnego i ubezpieczeniowego. Ich naczelną rolą jest bezpośrednie i natychmiastowe sfinansowanie i podstawienie środków gotówkowych na pełną realizację instrukcji i wytycznych natychmiastowych oraz odroczonych. Do takich należą: spłata współmałżonków, partnerów, wspólników, spadkobierców i innych osób lub instytucji (w tym US, ZUS). Wszystko to w celu zagwarantowania przedsiębiorstwu kontynuacji działania.

Dzięki strukturze Cash on the Table™ możliwe jest także finansowanie spłaty zachowków, które mogą być konsekwencją rozrządzeń testamentowych. Gwarancje ubezpieczeniowe stanowią też istotne zabezpieczenie sfinansowania członków rodziny atomowej i tych spoza niej w scenariuszach nagłych. Szczególnie, jeśli celem Sukcesji ma być Fundacja Rodzinna lub Holding Rodzinny.

W skład hybrydowej struktury Cash on the Table™
wchodzą również szeroko pojęte Strefa Seniora i Strefa Juniora.

W skład hybrydowej struktury Cash on the Table™ wchodzą również szeroko pojęte Strefa Seniora i Strefa Juniora.

Co to jest usługa PRO-HEALTH?

Nie ma co do tego żadnej wątpliwości, iż z biegiem upływającego czasu stan zdrowia Nestora może mieć wpływ na kondycję samego przedsiębiorstwa. Co roku w Polsce umiera około 11 000 przedsiębiorców, a wraz z nimi nieodwracalnie umierają ich firmy. W tej grupie 94% to mężczyźni, spośród których 34% nie dożywa wieku emerytalnego. W samej Europie tzw. „orphan companies” (firm bez kontynuacji pokoleniowej na sprzedaż) jest blisko 250 000.

W ramach procedur gwarancyjnych Cash on the TableTM, każdy nasz klient będzie objęty specjalnym programem PRO-HEALTH, mającym na celu regularny przegląd stanu zdrowia. Zakres badań jest zależny od płci, wieku i obecnej jakości zdrowia. Dzięki temu ustanowienie odpowiednich gwarancji ubezpieczeniowych jest wysoce skuteczne. Nestorzy, Sukcesorzy oraz członkowie ich rodzin również na tym korzystają, ponieważ mają okazję wykonania audytu zdrowotnego z wykorzystaniem najnowszych technologii profilaktyki medycznej.

Co to jest SDR - Succession Dynamic Rate?

SDR to współczynnik określający bezpośredni miesięczny koszt finansowania struktury Cash on the TableTM w zakresie gotówkowej spłaty zachowków, wspólników i innych Interesariuszy z grona i spoza grona Rodziny Atomowej. Koszt ten jest adekwatny do deklarowanej wartości majątku netto – wyrażony zostaje w procentach.

Projekt SUKCESJE.PL realizowany jest pod patronatem KIDS – Krajowej Izby Doradców Sukcesyjnych w ramach Narodowej Kampanii Społecznej Sukcesje.PL, której misją jest ratowanie polskiej przedsiębiorczości „na pokolenia”.