Poznaj naszego gościa specjalnego:

„Jak nauczyć się zawodu przyszłości, szerokopasmowej Sukcesji pokoleniowej, zabezpieczania biznesu oraz wspólników i ich rodzin w oparciu o koncepcję BIOLOGIKA SUKCESJI™?"

Patronat medialny

Podmiot organizujący

Patronat merytoryczny

Patronat biznesowy

GOŚĆ SPECJALNY

BIOLOGIKA SUKCESJI™

Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy międzypokoleniową koncepcję BIOLOGIKI SUKCESJI™. Pomysłodawcą, założycielem i ojcem tego nurtu naukowego oraz właścicielem znaku towarowego jest Polak – Paweł Piotr Nowak. Senior Dyrektor Krajowy OVB Allfinanz Polska – autor książek pt. “Zanim osiągniesz sukces”, „Przewodnik Sukcesyjny” oraz „Biologika Sukcesji”. Najlepszy doradca finansowy i sukcesyjny w Polsce o najwyższym wolumenie doradczym. Absolwent Ionia HIGH School w Stanach Zjednoczonych, Heartlands Institute of Technology, Akademii Psychobiologii Vedica, autor cyklu publikacji pt. Biologika Sukcesji (www.sukcesje.pl) Terapeuta Biologiki biznesu. Mówca inspiracyjny. Luminarz narodowego projektu społecznego pod nazwą Sukcesje.pl, wykładowca pierwszej w Polsce Akademii Sukcesyjnej Excellence Academy. Od 26 lat praktykujący doradca finansowy. Przeprowadził blisko 8000 wykładów/szkoleń dla kadr zarządzających i sprzedażowych. W jego spotkaniach bezpośrednio wzięło udział ok. 90 000 uczestników. Wraz ze swoim zespołem doradców i specjalistów różnych dziedzin, od wielu lat budował podwaliny pod ten wielki projekt, wieńcząc go wzniosłą ideą i kamieniem węgielnym pod nazwą BIOLOGIKA SUKCESJI™.

BIOLOGIKA SUKCESJI™ to multidyscyplinarne połączenie wielu dziedzin badań, nauki i precyzyjne wykorzystanie wyników tych procesów w trwałym i skutecznym zabezpieczeniu przedsiębiorstw na wiele pokoleń. Podczas, gdy przedsiębiorca uważa za swój sukces kontynuację firmy już do drugiego pokolenia, BIOLOGIKA SUKCESJI™ podpowiada, jak można trwale zrealizować te cele, na wiele pokoleń do przodu i cieszyć się zdrowiem i owocami swojej pracy bezterminowo. Prawo, podatki, ekonomia, finanse, transfer wiedzy, władzy, własności, ubezpieczenia, zarządzanie, edukacja, poziomy świadomości, lojalność rodowa i przekaz transgeneracyjny, psychobiologia i koncepcja Projektu – celu, poziomy Ego, cykle autonomii, pole świadomości i jego wpływ na stan zdrowia, związki i relacje rodzinne. Wychowanie dzieci do sukcesji rodzinnej w okresie 0-7 lat. To tylko niektóre z obszarów BIOLOGIKI SUKCESJI™, która dzięki temu staje się wszechstronną, bardzo szerokopasmową i multidyscyplinarną dziedziną nauki oraz nurtem społecznym. A dla naszych studentów, to w końcu głęboki rozwój osobisty w oparciu o najnowsze zdobycze nauki z dziedziny psychologii, fizyki kwantowej i szeroko pojętego rozwoju duchowego oraz wykorzystania potencjału swojego poziomu świadomości dla dobra kolektywu. To wszystko jest oparte o doświadczanie, autentyczność, rezultaty, i gotowość do konfrontacji z prawdą na swój temat. Kontent BIOLOGIKI SUKCESJI™ zapewnia, iż żaden uczestnik nie wyjdzie z murów Excellence Academy taki sam.

Referencje

KONFERENCJA OTWARTE DRZWI SUKCESJI  W TYCHACH

„To spotkanie to była jedna wielka informacyjna bomba. Składały się na nią rzeczy dość banalne, dotyczące między innymi tego kto, jak i kiedy ma przejmować firmę, czy w ogóle powinien to robić i czy istnieje jakakolwiek szansa, aby ta firma przetrwała i to niezależnie od jej wielkości i branży. Nie zabrakło również tematów trudniejszych, związanych z biologią, biomechaniką, fizyką czy chemią. Zadziwiające jest to, jak to wszystko ze sobą jest powiązane! Oczywiście wiele rzeczy było mi znanych, ale to spotkanie było takim niezbędnym impulsem do tego, abym postanowił te tematy zgłębić. Jest we mnie wiara w to, że napotkani ludzie zjawiają się w naszym życiu w konkretnym celu. Prowadzący spotkanie, Pan Paweł Nowak, moim zdaniem, jest wysokiej klasy specjalistą w swej dziedzinie i cieszę się, że miałem okazję wysłuchać tego, co ma do powiedzenia.”

GRZEGORZ DUDA, DMD s.c., Tychy

„Drugi rok Akademii Sukcesyjnej to ciąg dalszy pięknej podróży mojego życia… Pierwszy rok był czasem próby, sprawdzeniem mojej odwagi. Drugi rok potwierdził, że podróż w Świat Sukcesji, w którą zdecydowałam się wybrać, to strzał w dziesiątkę. Nie będę pisać o tym ile wiedzy merytorycznej i praktycznej dała mi Akademia. Jak zacny jest zawód Doradcy Sukcesyjnego, bo to oczywiste. Powiem jak zaczęłam pracować z poziomu mocy, akceptacji, nieoceniania i przełożyłam teorię w praktykę. To działanie wprowadziło ogromny spokój. Dzięki czemu na każdej płaszczyźnie mojego życia nastąpiła zmiana na lepsze. Wzrosty sprzedażowe, prowizje, czas z rodzina, relacje z ludźmi, poczucie spełnienia… Jestem wdzięczna dzisiaj, iż mam możliwość uczestniczyć w projekcie Sukcesyjnym i tworzyć historię”

Marcin Głuszyński

„Przepracowanie tego, co było na pierwszym roku akademii pod kątem rozwoju samego siebie, wniosło wiele do mojego życia oraz pomogło spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy. Niesamowite zmiany zauważam również we wszystkich uczestnikach drugiego roku. Zmiany, które prowadzą do osiągania nieprzeciętnych wyników w biznesie, ale co niezwykle ważne, także w życiu osobistym i rodzinnym. Kolejny rok akademii to zupełnie inny wymiar kształcenia. To doskonalenie umiejętności, nabywania dodatkowych kompetencji oraz dużo pracy w trybie warsztatowym. Miałem niesłychaną przyjemność przebywania kolejny rok w gronie znakomitych osób i od każdego z nich czerpać motywację oraz doświadczenie. To była też praca nad nowymi, jeszcze bardziej komplementarnymi, rozwiązaniami dla przedsiębiorców. Dla mnie drugi rok to większa pewność siebie i odwaga do samodzielnych spotkań z przedsiębiorcami. To również potwierdzenie tego, że projekt i to w jaki sposób jesteśmy w stanie pomóc firmom w obszarze sukcesji to przyszłość. Zapotrzebowanie na dobrze skrojoną i profesjonalnie przeprowadzoną sukcesję zaczyna być coraz bardziej odczuwalny. My już jesteśmy przygotowani i uzbrojeni w bezkonkurencyjne na rynku metody i usługi. To co otrzymają przyszli studenci akademii to bez wątpienia mega wartość, wiedza, doświadczenie oraz wsparcie. Patrząc na bogaty program I roku kolejnej edycji akademii jestem przekonany, iż nasze szeregi zasili grono świetnych przyszłych doradców sukcesyjnych.”

Piotr Muniak

„Drugi rok Akademii Sukcesyjnej był dla mnie jak wlanie paliwa rakietowego do baku, którym jest moja świadomość, wznosząca się na wyższe orbity. Z każdym kolejnym zjazdem miałem coraz większą klarowność tego, jak piękny i wszechstronny jest nasz zawód. Zrozumienie złożoności problematyki sukcesji również nabrało szerszego wymiaru. Drugi rok to oprócz wiedzy, przede wszystkim zagadnienia praktyczne. Możliwość zderzenia różnorodnych doświadczeń doradców jest wartością samą w sobie. Łączna liczba spotkań doradców z właścicielami firm rodzinnych tylko w drugim roku Akademii przemnożona przez ilość godzin spędzonych na tych spotkania daje dekadę doświadczenia skumulowaną w jednym roku Akademii. Wzrost mojej skuteczności był tylko efektem ubocznym zdobytej wiedzy i doświadczenia. Po drugim roku Akademii Sukcesyjnej nabrałem prawdziwej mocy.”

KONFERENCJA OTWARTE DRZWI SUKCESJI  W NOWYM SĄCZU

„Do tej pory nie zwracałem uwagi na coś takiego jak sukcesja. Nie zaprzątałem sobie tym głowy. Wydawało mi się, że przekształcę się w spółkę z o.o. i to będzie wystarczające. Po spotkaniu wiem, że to nieprawda. Idąc na nie, spodziewałem się typowo teoretycznego wykładu. Mówiąc szczerze, sądziłem, że nie dowiem się z niego niczego nowego. Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jest zupełnie odwrotnie! To, co zostało zaprezentowane podczas spotkania i sposób, w jaki zostało przekazane odbiorcy, bardzo mnie zaskoczyło. Sam na przykład nigdy nie powiązałbym tak szeroko kwestii biologicznych z sukcesją. Większość przedsiębiorców, myśląc o sukcesji, ma w głowie notariusza, testamenty, zabezpieczenia, wszystko, co wiąże się z przygotowaniem całej procedury. Mało kto jednak zastanawia się, gdzie tak naprawdę sukcesja ma swój początek i co stanowi jej podłoże. Słuchając wykładu zastanawiałem się, poniekąd nieświadomie, co sam już zrobiłem z tego, o czym jest mowa. I rzeczywiście, kilka spraw załatwiłem  już wcześniej, ale okazało się, że zrobiłem to popełniając po drodze szereg błędów. Teraz już wiem, jak je naprawić”

DARIUSZ HEBDA, Nowy Sącz

„Drugi rok Akademii Sukcesyjnej to ciąg dalszy pięknej podróży mojego życia… Pierwszy rok był czasem próby, sprawdzeniem mojej odwagi. Drugi rok potwierdził, że podróż w Świat Sukcesji, w którą zdecydowałam się wybrać, to strzał w dziesiątkę. Nie będę pisać o tym ile wiedzy merytorycznej i praktycznej dała mi Akademia. Jak zacny jest zawód Doradcy Sukcesyjnego, bo to oczywiste. Powiem jak zaczęłam pracować z poziomu mocy, akceptacji, nieoceniania i przełożyłam teorię w praktykę. To działanie wprowadziło ogromny spokój. Dzięki czemu na każdej płaszczyźnie mojego życia nastąpiła zmiana na lepsze. Wzrosty sprzedażowe, prowizje, czas z rodzina, relacje z ludźmi, poczucie spełnienia… Jestem wdzięczna dzisiaj, iż mam możliwość uczestniczyć w projekcie Sukcesyjnym i tworzyć historię”

Marcin Głuszyński

„Przepracowanie tego, co było na pierwszym roku akademii pod kątem rozwoju samego siebie, wniosło wiele do mojego życia oraz pomogło spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy. Niesamowite zmiany zauważam również we wszystkich uczestnikach drugiego roku. Zmiany, które prowadzą do osiągania nieprzeciętnych wyników w biznesie, ale co niezwykle ważne, także w życiu osobistym i rodzinnym. Kolejny rok akademii to zupełnie inny wymiar kształcenia. To doskonalenie umiejętności, nabywania dodatkowych kompetencji oraz dużo pracy w trybie warsztatowym. Miałem niesłychaną przyjemność przebywania kolejny rok w gronie znakomitych osób i od każdego z nich czerpać motywację oraz doświadczenie. To była też praca nad nowymi, jeszcze bardziej komplementarnymi, rozwiązaniami dla przedsiębiorców. Dla mnie drugi rok to większa pewność siebie i odwaga do samodzielnych spotkań z przedsiębiorcami. To również potwierdzenie tego, że projekt i to w jaki sposób jesteśmy w stanie pomóc firmom w obszarze sukcesji to przyszłość. Zapotrzebowanie na dobrze skrojoną i profesjonalnie przeprowadzoną sukcesję zaczyna być coraz bardziej odczuwalny. My już jesteśmy przygotowani i uzbrojeni w bezkonkurencyjne na rynku metody i usługi. To co otrzymają przyszli studenci akademii to bez wątpienia mega wartość, wiedza, doświadczenie oraz wsparcie. Patrząc na bogaty program I roku kolejnej edycji akademii jestem przekonany, iż nasze szeregi zasili grono świetnych przyszłych doradców sukcesyjnych.”

Piotr Muniak

„Drugi rok Akademii Sukcesyjnej był dla mnie jak wlanie paliwa rakietowego do baku, którym jest moja świadomość, wznosząca się na wyższe orbity. Z każdym kolejnym zjazdem miałem coraz większą klarowność tego, jak piękny i wszechstronny jest nasz zawód. Zrozumienie złożoności problematyki sukcesji również nabrało szerszego wymiaru. Drugi rok to oprócz wiedzy, przede wszystkim zagadnienia praktyczne. Możliwość zderzenia różnorodnych doświadczeń doradców jest wartością samą w sobie. Łączna liczba spotkań doradców z właścicielami firm rodzinnych tylko w drugim roku Akademii przemnożona przez ilość godzin spędzonych na tych spotkania daje dekadę doświadczenia skumulowaną w jednym roku Akademii. Wzrost mojej skuteczności był tylko efektem ubocznym zdobytej wiedzy i doświadczenia. Po drugim roku Akademii Sukcesyjnej nabrałem prawdziwej mocy.”

KONFERENCJA OTWARTE DRZWI SUKCESJI  W NOWYM SĄCZU

„Mąż prowadzi firmę, którą pomagałam mu zakładać. Z perspektywy matki i żony widzę zasadność wszystkiego, co usłyszałam podczas spotkania. Otworzyłam nie tylko oczy, ale i umysł na biologiczne kwestie i uwarunkowania człowieka. To niezwykle ciekawa wiedza, pozwalająca zrozumieć, jak duży wpływ na teraźniejszość mogą mieć wydarzenia z przeszłości. Obudziłam się! Jestem pełna pozytywnych wrażeń i mimo tego, że to nie ja jestem właścicielką firmy, to cieszę się, że wzięłam udział w tym spotkaniu. Uważam, że każdy współmałżonek osoby, która jest właścicielem firmy, powinien wysłuchać tego, o czym była mowa. Nawet jeśli nie prowadzę firmy, to muszę wiedzieć, jak zabezpieczyć siebie i dzieci na przyszłość, a także co robić w przypadku sytuacji nagłych, awaryjnych i niezaplanowanych. Teraz już nie dam się zaskoczyć.”

AGNIESZKA CIAPAŁA, Nowy Sącz

„Drugi rok Akademii Sukcesyjnej to ciąg dalszy pięknej podróży mojego życia… Pierwszy rok był czasem próby, sprawdzeniem mojej odwagi. Drugi rok potwierdził, że podróż w Świat Sukcesji, w którą zdecydowałam się wybrać, to strzał w dziesiątkę. Nie będę pisać o tym ile wiedzy merytorycznej i praktycznej dała mi Akademia. Jak zacny jest zawód Doradcy Sukcesyjnego, bo to oczywiste. Powiem jak zaczęłam pracować z poziomu mocy, akceptacji, nieoceniania i przełożyłam teorię w praktykę. To działanie wprowadziło ogromny spokój. Dzięki czemu na każdej płaszczyźnie mojego życia nastąpiła zmiana na lepsze. Wzrosty sprzedażowe, prowizje, czas z rodzina, relacje z ludźmi, poczucie spełnienia… Jestem wdzięczna dzisiaj, iż mam możliwość uczestniczyć w projekcie Sukcesyjnym i tworzyć historię”

Marcin Głuszyński

„Przepracowanie tego, co było na pierwszym roku akademii pod kątem rozwoju samego siebie, wniosło wiele do mojego życia oraz pomogło spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy. Niesamowite zmiany zauważam również we wszystkich uczestnikach drugiego roku. Zmiany, które prowadzą do osiągania nieprzeciętnych wyników w biznesie, ale co niezwykle ważne, także w życiu osobistym i rodzinnym. Kolejny rok akademii to zupełnie inny wymiar kształcenia. To doskonalenie umiejętności, nabywania dodatkowych kompetencji oraz dużo pracy w trybie warsztatowym. Miałem niesłychaną przyjemność przebywania kolejny rok w gronie znakomitych osób i od każdego z nich czerpać motywację oraz doświadczenie. To była też praca nad nowymi, jeszcze bardziej komplementarnymi, rozwiązaniami dla przedsiębiorców. Dla mnie drugi rok to większa pewność siebie i odwaga do samodzielnych spotkań z przedsiębiorcami. To również potwierdzenie tego, że projekt i to w jaki sposób jesteśmy w stanie pomóc firmom w obszarze sukcesji to przyszłość. Zapotrzebowanie na dobrze skrojoną i profesjonalnie przeprowadzoną sukcesję zaczyna być coraz bardziej odczuwalny. My już jesteśmy przygotowani i uzbrojeni w bezkonkurencyjne na rynku metody i usługi. To co otrzymają przyszli studenci akademii to bez wątpienia mega wartość, wiedza, doświadczenie oraz wsparcie. Patrząc na bogaty program I roku kolejnej edycji akademii jestem przekonany, iż nasze szeregi zasili grono świetnych przyszłych doradców sukcesyjnych.”

Piotr Muniak

„Drugi rok Akademii Sukcesyjnej był dla mnie jak wlanie paliwa rakietowego do baku, którym jest moja świadomość, wznosząca się na wyższe orbity. Z każdym kolejnym zjazdem miałem coraz większą klarowność tego, jak piękny i wszechstronny jest nasz zawód. Zrozumienie złożoności problematyki sukcesji również nabrało szerszego wymiaru. Drugi rok to oprócz wiedzy, przede wszystkim zagadnienia praktyczne. Możliwość zderzenia różnorodnych doświadczeń doradców jest wartością samą w sobie. Łączna liczba spotkań doradców z właścicielami firm rodzinnych tylko w drugim roku Akademii przemnożona przez ilość godzin spędzonych na tych spotkania daje dekadę doświadczenia skumulowaną w jednym roku Akademii. Wzrost mojej skuteczności był tylko efektem ubocznym zdobytej wiedzy i doświadczenia. Po drugim roku Akademii Sukcesyjnej nabrałem prawdziwej mocy.”

Błękitny ocean Sukcesji

461 000 spółek prawa handlowego oraz ponad 2 000 000 osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Tylko firmy stricte rodzinne bezpośrednio zatrudniają 57 % naszego społeczeństwa tworząc 49 % PKB Polski. Stawka jest równie ważna jak życie!

W ramach kampanii Sukcesje.pl oraz Excellence Academy stworzymy i wykształcimy zespół 300 licencjonowanych doradców sukcesyjnych na terenie Polski tak, aby w każdym z województw przedsiębiorcy mieli nieograniczony dostęp do specjalistów, mogąc umówić się na pierwsze informacyjne spotkanie z doradcą tzw. INTRO SUKCESYJNE.

Kluczem otwierającym drzwi do sukcesji firm oraz umysłów i serc klientów doradcy sukcesyjnego, ma być najszerzej pojęta MULTIDYSCYPLINARNOŚĆ w nurcie BIOLOGIKI SUKCESJI™.

To klienci tworzą najdoskonalsze wizje transferu pokoleniowego. My towarzyszymy im w tym procesie pełniąc rolę przewodnika.

Kim jest doradca sukcesyjny?

Kim jest doradca sukcesyjny?

“Doradca sukcesyjny to człowiek, który Cię chroni, nawet przed Tobą samym, ponieważ myśląc perspektywicznie, przewiduje naszą przyszłość i właśnie w imię przyszłości zarządza naszą teraźniejszością. Zanim opracuje Raport Sukcesyjny zada kilkadziesiąt ważnych pytań i uwzględni bezpieczeństwo Interesariuszy. Na tej podstawie określi przyszłe scenariusze, czasem nieprawdopodobne. Gdy już dojdzie do regulacji sukcesji, ten rodzinny „spowiednik” jak nikt inny zna urazy i niesnaski wewnątrzrodzinne. Wie o wszystkim. Zna zamiary wszystkich stron, ale nigdy i nikomu o nich nie mówi. Zamyka je w sobie jako najtajniejsze sekrety. Zauważmy jak zachowuje się w towarzystwie doradca sukcesyjny. Mało mówi, dużo słucha, mało pije, aby nigdy nie powiedzieć o jedno słowo za dużo. Doradca sukcesyjny jest moderatorem, bo przywodzi protagonistów do rozumu. Spowalniaczem, bo czas jest sprzymierzeńcem i kiedy trzeba rozjemcą lub sędzią, bo stoi z boku jak arbiter. Jego znajomość serca ludzkiego czyni z niego mędrca”.

Paweł Nowak w: „Przewodnik Sukcesyjny Wytyczne i instrukcje”

Nowy zawód?

W ramach narodowej kampanii społecznej Sukcesje.pl, wraz z Krajową Izbą Doradców Sukcesyjnych, Dyrekcją Krajową OVB Allfinanz Polska prowadzimy działania mające na celu powołanie do życia oraz certyfikowanie nowego zawodu – doradcy sukcesyjnego. Zgłoszenie może nastąpić po akceptacji organów rządowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Aktualnie w Polsce, KIDS wystawia certyfikaty dla absolwentów Excellence Academy na trzech poziomach edukacji, po zdaniu egzaminów certyfikacyjnych I, II, III stopnia w trzy-letnim toku kształcenia.

Pozyskanie i obsługa tylko dwóch klientów z sektora MŚP, może zagwarantować sfinansowanie Twoich studiów w 100%.